Oferty wolontariatu

31.03.2015

VII Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY

Lublin, 13-17 maja 2015

Poszukujemy ambitnych, kreatywnych, entuzjastycznie nastawionych i żądnych przygód oraz doświadczenia we współtworzeniu międzynarodowego festiwalu muzycznego WOLONTARIUSZY. Praca wolontariuszy to nie tylko finalne koncerty i klub festiwalowy, to również najbardziej gorący i burzliwy okres tuż przed oficjalnym rozpoczęciem. Od naszych wolontariuszy oczekujemy wsparcia we wszystkich aspektach tworzenia imprezy począwszy od promocji i logistyki po obsługę uczestników oraz gości. 

To dzięki zaangażowaniu wolontariuszy festiwal przebiega sprawnie, to wolontariusze tworzą jego atmosferę, dzięki której artyści czują się z nami dobrze, a uczestnicy wspominają jej niezapomniany charakter

Udział w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego to wyjątkowa okazja do:
  • nauki,
  • zdobycia praktycznego doświadczenia,
  • sprawdzenia się w niecodziennych sytuacjach,
  • dobrej zabawy.
 

O festiwalu

Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY, którego pierwsza edycja miała miejsce w roku 2009, pozyskał sobie opinie inicjatywy o wielkiej kreatywności. Jego formuła polega na szukaniu wspólnej problematyki i określania podobieństw pomiędzy odległymi zjawiskami kulturowymi zarówno w przestrzeni, czasie jak i w różnych gatunkach muzyki i sztuki. Formuła ta okazuje się być zarówno świeża i efektywna poznawczo, jak i atrakcyjna dla odbiorcy.
 
Podczas Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY dochodzi do spotkania wybitnych kompozytorów muzyki współczesnej, znakomitych instrumentalistów, radykalnych przedstawicieli awangardowego jazzu z muzykami tradycyjnymi i twórcami rekonstruującymi archaiczne tradycje muzyczne. Podczas Festiwalu KODY światowe znakomitości spotykają się z artystyczną młodzieżą i leciwymi wiejskimi muzykantami, aby zgodnie poszukiwać nowych muzycznych sensów, razem podejmować artystyczne ryzyko i uczestniczyć w odkrywaniu nowych kontynentów dźwiękowych.
 
Komisarzem festiwalu jest Jerzy Kornowicz, prezes Związku Kompozytorów Polskich, wybitny kompozytor, pianista i improwizator.
 
Program festiwalu zmienia się co roku. Za każdym razem jest zaskakujący i pełen ciekawych wydarzeń, koncertów, spotkań. Zachęcamy do zapoznania się z ubiegłorocznym programem dostępnym tutaj.
 
 

Nabór

Aby zgłosić swoją chęć uczestnictwa wystarczy wypełnić krótki formularz zamieszczony na naszej stronie. Decyzję o przyjęciu do grona wolontariuszy podejmują organizatorzy i zawiadamiają Was mailowo.
 
Zgłoszenia przyjmujemy do 10 kwietnia. Zapraszamy!
 
Na prośbę wolontariusza, wydajemy pisemne zaświadczenie o wykonywanej przez niego pracy. Aby otrzymać zaświadczenie i referencje, wystarczy zgłosić prośbę osobie bezpośrednio opiekującej się wolontariuszami podczas festiwalu.

 

Wszelkie pytania dotyczące wolontariatu prosimy kierować na adres: wolontariat@kody-festiwal.pl

 
 
ORGANIZATOR:
Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”
ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin
tel.: +48 (81) 466 61 67