Oferty wolontariatu

31.03.2015

3 PZU Maraton Lubelski

Jeśli lubisz sport, nawet platonicznie.
Jeśli jesteś dumny z Lublina, chcesz go pokazać, chcesz go ulepszać.
Jeśli potrafisz pracować w grupie lub prowadzić grupę.
Jeśli przyciąga Cię szansa stworzenia czegoś wielkiego.
Jeśli chcesz zrobić coś ponadto, czym żyjesz na co dzień.
Jeśli wciągniesz się w nowe wyzwania i sportowe emocje…
 
Nieważne, czy masz 13 lat czy 93. Czy masz wolną godzinę w tygodniu, czy cały tydzień. Wystarczy, że wyrazisz chęć, a wspólnie znajdziemy zadanie dla Ciebie, dzięki któremu razem zorganizujemy najlepszy wolontariat biegowy. Maraton Lubelski odbędzie się sprawnie, zostanie zapamiętany jako świetna, warta powtórzenia impreza biegowa, a nasze miasto – jako otwarte, uśmiechnięte i inspirujące.
 
Poszukujemy wolontariuszy, którzy od dziś zaczną z nami tworzyć Lubelski Maraton. Nie tylko w trakcie biegu, ale znacznie wcześniej stworzą atmosferę sportowej imprezy i zbudują fundamenty dobrej organizacji.
 
Drogi wolontariuszu!
Chcemy, żebyś był wyjątkowy i wyjątkowo zapamiętany. Każdy wolontariusz będzie miał szansę uczestniczyć w warsztatach dotyczących Maratonu Lubelskiego, ale też spotkaniach z naszymi partnerami i gośćmi specjalnymi. Pokażemy Cię światu jako współtwórcę maratonu, zaprosimy do konkursów na najlepszego wolontariusza, oprócz satysfakcji zapewnimy nowe umiejętności, przeżycia i znajomości.
 

Zgłoszenia

By się zgłosić, napisz do nas na adres: wolontariatml@gmail.com
W zgłoszeniu umieść swoje zdjęcie, kilka słów o sobie, Twoich zainteresowaniach i tym, czym chcesz się zająć jako współtwórca Maratonu Lubelskiego. Powiedz nam, czego oczekujesz po takim przedsięwzięciu? Czego chcesz się nauczyć, co przeżyć?
 

Oto proponowane działania wolontariuszy:

Biuro zawodów
 • kontakt z zawodnikami w trakcie zapisów i w czasie poprzedzającym start,
 • pakiety startowe dla uczestników, ich przygotowanie i wydawanie,
 • obsługa biura, informacyjna i promocyjna,
 • działania Liderów wolontariatu, czyli szkolenie siebie i grup zadaniowych,
 • dobra zabawa!
Żywienie i opieka nad zawodnikami
 • punkty z napojami i przekąskami na trasie biegu – ich rozstawienie, obsługa i budowanie atmosfery biegu; działanie przeznaczone dla kilkunastoosobowych grup pod opieką Liderów,
 • podobne punkty z wodą do schłodzenia oraz punkty zabezpieczające trudne odcinki na trasie,
 • wsparcie punktów medycznych na trasie i służb porządkowych,
 • fotografowie na trasie i w strefie startu/mety.
Strefa startu/mety
 • depozyt (przyjmowanie rzeczy biegaczy na czas biegu, wydawanie na mecie),
 • medale (dekorowanie zawodników na mecie),
 • informacja w punktach rozstawionych w strefie startu/mety oraz w lotnych patrolach,
 • opieka nad dziećmi biegaczy w trakcie biegu, animowanie zajęć,
 • kierowanie ruchem w trakcie startu i mety, wspieranie służb porządkowych.

 

O maratonie

3 PZU Maraton Lubelski odbędzie się 10 maja 2015 roku, start o godzinie 9.00
 
Trasa 3 PZU Maratonu Lubelskiego rozpoczyna się w centrum Lublina, na Placu Litewskim. Pierwsze kilometry wiodą przez urokliwe zakątki Śródmieścia, dając biegaczom możliwość zwiedzania zabytkowej części miasta. Następnie poprzez ulicę Krakowskie Przedmieście oraz Aleje Racławickie trasa biegnie w kierunku Sławinka. Około 8 kilometra Maratończyków czeka pierwszy podbieg na wzniesienia Górek Czechowskich. Po kilku kilometrach biegu przez pełne zieleni ulice Ponikwody oraz Kalinowszczyzny uczestnicy wbiegają na teren przemysłowych dzielnic - Tatar oraz Felina. Na półmetku maratonu, około 22 kilometra Maratończycy mijają Państwowe Muzeum na Majdanku, położone na terenie byłego obozu koncentracyjnego. Następnie trasa prowadzi w kierunku największych dzielnic mieszkalnych, na Czuby oraz Węglin. Od 31 kilometra rozpoczyna się ostatni podbieg ulicą Jana Pawła II. Od 36 kilometra trasa biegnie w dół Aleją Kraśnicką oraz Alejami Racławickimi. Ostatnie metry ulicą Krakowskie Przedmieście prowadzą do mety na Placu Litewskim.
 
Dokładny regulamin znajdziecie tutaj.